Filter By
Availability
Price
Shape
Base
Temperature in K or Colour
Power in Watt
Dimmable
Guarantee
Bulb / Holder / Product type
Exterior finish
IP protection
Dimensions
Detector
Adjustable
Diameter or drill hole
New Products
New products
List of products by brand Miidex Lighting
Miidex Lighting
There are 69 products.
100271
Fixed round aluminium finish bracket for éclat II spotlight
€5.40
-20% Off
€4.32
| Dimensions (ØxH) | Ø82 mm |
101004
Surface Mounted LED Ceiling Light Ø220 18w 4000k
€38.90
-20% Off
€31.12
![]()
| Wattage | Lumens | Voltage | Angle | IP |
| 18W | 1800 | 230V | 120° | 20 |
77120
92mm black adjustable ceiling bracket
€11.00
-20% Off
€8.80
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 78 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 92 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP protection | 20 |
70282
PIVOINE Piquet LED spotlight 6W 4000K Black IP65
€27.20
-20% Off
€21.76
![]()
| Power | Temperature | Lumens |
| 6W | 4000K | 390 |
| Angle | Voltage | IP protection |
| 45° | 230V | 65 |
| Dimensions: | ||
| (Ø x H): 63 x 116 mm | ||
77240
BBC Spotlight holder Round Low Luminance black Ø85mm IP65
€12.00
-20% Off
€9.60
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 75 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 85 x 55 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 65 |
77090
Round ceiling bracket Black Ø78 mm
€4.30
-20% Off
€3.44
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 78 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 58 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 20 |
100234
Round LED Ceiling Light Ø220 mm 15W CCT 5 YEAR GUARANTEE IP54
€56.40
-20% Off
€45.12
![]()
CCT by colour temperature selection
| Power | Temperature | Lumens |
| 15W | 3000K / 4000K / 6000K | 1425 / 1575 / 1500 |
| Angle | Voltage | IP protection |
| 120° | 230V | 54 |
77679
Downlight LED White Ø300 24W SLIMY CCT Dimmable 5 YEAR GUARANTEE
€51.30
-20% Off
€41.04
![]()
CCT by colour temperature selection
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 24W | 230V | 120° | Yes |
| Temperature | Lumen | ||
| 3000K / 4000K / 6000K | 2100 / 2280 / 2200 | ||
| Hole diameter | Ø 280 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 300 x 22 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 40/20 |
100274
Tilting round aluminium finish bracket for éclat II spotlight
€5.90
-20% Off
€4.72
| Dimensions (ØxH) | Ø82 mm |
100795
SPECTRA LED Spotlight CCT BBC 4-6W 3000/4000/5000/6500K Dimmable - 5 year guarantee
€18.80
-20% Off
€15.04
![]()
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 4-6W | 230V | 60° | Yes |
| Selectable temperature | Lumen | ||
| 2700 / 3000 / 4000 / 5000 / 6500K | from 335 to 570 | ||
| Hole diameter | Ø 68 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø86 x 35 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 65/20 |
In stock - From 29/05/2026
100844
Fixed round black bracket for spotlight SPECTRA
€5.20
-20% Off
€4.16
ATTENTION: bezels for spotlights SPECTRA
| Dimensions (ØxH) | Ø86 mm |
100793
LED spotlight ÉCLAT II CCT BBC 8W 2700/3000/4000K Dimmable - 5 year guarantee
€29.00
-20% Off
€23.20
![]()
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 8W | 230V | 60° | Yes |
| Selectable temperature | Lumen | ||
| 2700 / 3000 / 4000K | 840 / 880 / 910 | ||
| Hole diameter | Ø 68 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø82 x 55 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 65/20 |
100794
LED spotlight ÉCLAT II CCT BBC 8W 2700/3000/4000K Dimmable - 5 year guarantee
€30.00
-20% Off
€24.00
![]()
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 8W | 230V | 60° | Yes |
| Selectable temperature | Lumen | ||
| 2700 / 3000 / 4000K | 840 / 880 / 910 | ||
| Hole diameter | Ø 68 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø82 x 55 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP protection | 65/20 |
100661
White low-luminance bezel for downlight CYNIUS 15W
€8.80
-20% Off
€7.04
| Type | Low luminance |
| Compatible | CYNUS 15 W |
| Dimensions (Ø x H) | Ø176 x 25 mm |
100665
Black curved bezel for downlight CYNIUS 15W
€6.90
-20% Off
€5.52
| Type | Incurved |
| Compatible | CYNUS 15W |
| Dimensions (Ø x H) | Ø 176 x 25 mm |
100669
Black low-luminance bezel for downlight CYNIUS 15W
€8.80
-20% Off
€7.04
| Type | Low luminance |
| Compatible | CYNUS 15 W |
| Dimensions (Ø x H) | Ø176 x 25 mm |
100673
Flat black bezel for downlight CYNIUS 15W
€5.70
-20% Off
€4.56
| Type | Flat |
| Compatible | CYNUS 15W |
| Dimensions (Ø x H) | Ø 168 x 25 mm |
100649
Downlight LED CYNIUS CCT BBC 15W - 5-year guarantee
€47.40
-20% Off
€37.92
![]()
CCT by colour temperature selection
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 10W | 230V | 100° | No |
| Temperature | Lumen | ||
| 3000K / 4000K / 6000K | 1645 / 1745 / 1765 | ||
| Hole diameter | Ø 150 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 169 x 42 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 65/20 |
100892
CASA ASYM LED ceiling light Ø300mm 20W CCT IP65
€56.30
-20% Off
€45.04
![]()
| Power | Temperature | Lumens |
| 20W | 3000K / 4000K / 6000K | 2100 / 2000 / 2100 |
| Angle | Voltage | Protection IP |
| 120/90° | 230V | 65 |
| Detector | Dimensions: | |
| No | Ø x H (mm): Ø 300 x 90 | |
In stock - From 15/04/2026
100634
White LED ceiling light Ø300 15W RONDO CCT IP65
€46.90
-20% Off
€37.52
![]()
| Power | Temperature | Lumens |
| 15W | 3000K / 4000K / 6000K | 1800 / 1850 / 1820 |
| Angle | Voltage | IP protection |
| 120° | 230V | 65 |
| Detector | Dimensions: | |
| No | Ø x H (mm): Ø 300 x 95 | |
100635
White LED ceiling light & RF sensor Ø300 15W RONDO CCT IP65
€65.00
-20% Off
€52.00
![]()
| Power | Temperature | Lumens |
| 15W | 3000K / 4000K / 6000K | 1800 / 1850 / 1820 |
| Angle | Voltage | IP protection |
| 120° | 230V | 65 |
| Detector | Dimensions: | |
| Yes RF | Ø x H (mm): Ø 300 x 95 | |
100636
White LED ceiling light & IR sensor Ø300 15W RONDO CCT IP65
€65.00
-20% Off
€52.00
![]()
| Power | Temperature | Lumens |
| 15W | 3000K / 4000K / 6000K | 1800 / 1850 / 1820 |
| Angle | Voltage | IP protection |
| 120° | 230V | 65 |
| Detector | Dimensions: | |
| Yes IR | Ø x H (mm): Ø 300 x 95 | |
100637
Black LED ceiling light Ø300 15W RONDO CCT IP65
€46.30
-20% Off
€37.04
![]()
| Power | Temperature | Lumens |
| 15W | 3000K / 4000K / 6000K | 1800 / 1850 / 1820 |
| Angle | Voltage | IP protection |
| 120° | 230V | 65 |
| Detector | Dimensions: | |
| No | Ø x H (mm): Ø 300 x 95 | |
100958
CASA ASYM LED ceiling light Ø300mm & RF sensor 20W advance warning CCT IP65
€86.30
-20% Off
€69.04
![]()
| Power | Temperature | Lumens |
| 20W | 3000K / 4000K / 6000K | 2100 / 2000 / 2100 |
| Angle | Voltage | Protection IP |
| 120/90° | 230V | 65 |
| Detector | Dimensions: | |
| Yes RF | Ø x H (mm): Ø 300 x 90 | |
In stock - From 29/05/2026