Filter By
Availability
Price
Shape
Angle
Detection zone
Crossing
Base
Temperature in K or Colour
Power in Watt
Dimmable
Guarantee
Bulb / Holder / Product type
Exterior finish
Power supply
IP protection
Dimensions
Length cm
Type of product 2
Detector
Adjustable
Diameter or drill hole
New Products
New products
List of products by brand Miidex Lighting
Miidex Lighting
There are 497 products.
Active filters
- Guarantee: 2 years against manufacturing defects
Spotlight OEILLET Piquet Black 1X PAR38 IP54
The luminaire is sold without a bulb.
| Base: | Dimensions: | |
| E27 PAR36 | (Ø x H) :Ø 75 x 450 mm | |
Round low luminance spotlight bracket black Ø83mm IP20
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 74 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 83 x 64 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 20 |
Round low luminance adjustable spotlight bracket black Ø82mm IP20
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 74 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 82 x 64 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP rating | 20 |
Round low luminance spotlight bracket black Ø85mm IP20
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 75 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 85 x 47 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 20 |
BBC Spotlight holder Round Waterproof black Ø84mm IP65
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 70 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 85 x 59 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 65 |
BBC Spotlight holder Round Low Luminance black Ø85mm IP65
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 75 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 85 x 55 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 65 |
BBC IP65 Round White ceiling mount with Ø90 mm automatic socket
Bulb not included.
| Hole diameter | Ø 73 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 90 x 120 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 65 |
BBC IP65 Round White Low Luminance ceiling mount with Ø85 mm socket
Bulb not included.
| Hole diameter | Ø 75 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 85 x 130 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 65 |
BBC IP65 Round White Low Luminance ceiling mount with Ø90 mm socket
Bulb not included.
| Hole diameter | Ø 75 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 90 x 125 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 65 |
Adjustable round ceiling bracket Black Ø86 mm
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 75 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 86 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP protection | 20 |
Round ceiling bracket Black Ø78 mm
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 78 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 58 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 20 |
Adjustable round ceiling bracket Black Ø92 mm
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 75 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 92 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP protection | 20 |
Square Adjustable Ceiling Support Black 85 x 85 mm
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 76 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 95 x 95 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP rating | 20 |
Round ceiling mount 1/4 turn swivel Black Ø95 mm
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 80 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 95 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP protection | 20 |
White adjustable round ceiling bracket Ø90 mm
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 70 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 90 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP protection | 20 |
Adjustable round ceiling bracket Black Ø90 mm
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 70 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 90 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP protection | 20 |
Low-luminance spotlight holder Round Adjustable white Ø110
Bulb and bulb holder not included.
| Hole diameter | Ø 80 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 110 x 38 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP rating | 20 |
Surface-mounting kit for automatic 300 x 300 mm LED panel
| External finish |
Dimensions (L x W x H) |
| White | 300 x 300 x 43 mm |
Automatic surface-mounting kit for Backlit Led Panel 300 x 1200 mm
| External finish |
Dimensions (L x W x H) |
| White | 1205 x 305 x 67 mm |
Downlight LED 6w Ø125 ALDEBARAN CCT flush-mounted or surface-mounted
![]()
CCT by colour temperature selection
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 6W | 230V | 100° | No |
| Temperature | Lumen | ||
| 3000K / 4000K / 6500K | 420 / 480 / 480 | ||
| Hole diameter | Ø 50 - 71 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 125 x 18 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 40 |
Downlight LED 12w Ø170 ALDEBARAN CCT flush-mounted or surface-mounted
![]()
CCT by colour temperature selection
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 12W | 230V | 100° | No |
| Temperature | Lumen | ||
| 3000K / 4000K / 6500K | 900 / 960 / 960 | ||
| Hole diameter | Ø 50 - 115 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 165 x 18 mm |
| Adjustable | No |
| IP rating | 40 |
Downlight LED 24w Ø300 ALDEBARAN CCT flush-mounted or surface-mounted
![]()
CCT by colour temperature selection
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 24W | 230V | 100° | No |
| Temperature | Lumen | ||
| 3000K / 4000K / 6500K | 1900 / 2200 / 1900 | ||
| Hole diameter | Ø 55 - 245 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 295 x 20 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 40 |
Downlight LED 12w Ø170 ALDEBARAN CCT dimmable recessed or surface-mounted
![]()
CCT by colour temperature selection
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 12W | 230V | 100° | No |
| Temperature | Lumen | ||
| 3000K / 4000K / 6500K | 1000 / 1100 / 1000 | ||
| Drilling diameter | Ø 55 - 115 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 166 x 18 mm |
| Adjustable | No |
| IP rating | 40 |
Downlight LED 18w Ø220 ALDEBARAN CCT dimmable recessed or surface-mounted
![]()
CCT by colour temperature selection
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 18W | 230V | 100° | No |
| Temperature | Lumen | ||
| 3000K / 4000K / 6500K | 1450 / 1600 / 1500 | ||
| Hole diameter | Ø 52 - 161 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 220 x 18 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 40 |
- Dimmable: Yes phase cut-off
Bulb ES111 GU10 led 12w 3000k
![]()
| Power | Lumens | Voltage | Angle | Dimmable |
| 12W | 1200 | 230 V | 38° | No |
Bulb G9 led 3w 3000k Dimmable
![]()
| Power | Lumens | Voltage | Angle | Dimmable |
| 3W | 300 | 230 V | 300° | Yes |
Bulb G9 led 3w 4000k Dimmable
![]()
| Power | Lumens | Voltage | Angle | Dimmable |
| 3W | 330 | 230 V | 300° | Yes |
Rectangular LED Spotlight STELLA Tilting with 30W 3000K Power Supply
![]()
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 30W | 230V | 120° | No |
| Temperature | Lumens | ||
| 3000K | 3200 | ||
| Drilling | 218 x 125 mm |
| Dimensions (L x W x H) | 235 x 145 x 95 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP protection | 40/20 |
FUJI recessed LED floor-standing GU10 & GU5.3 swivel mount Stainless steel 316L
Bulb not included.
| Hole diameter | Ø 142 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 150 x 198 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP rating | 67 |
Fitting: GU10 or GU5.3 (bulb not included)
FUJI Floor Recessed GU10 & GU5.3 LED Holder Stainless steel 316L
Bulb not included.
| Hole diameter | Ø 103 mm |
| Dimensions ((L x W x H)) | (W x D x H) : 110 x 110 x 153 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 67 |
Fitting: GU10 or GU5.3 (bulb not included)
PITON Floor Recessed LED Spotlight E27 304 stainless steel IP44
Bulb not included.
| Hole size | 230 x 94 x 83 mm |
| Dimensions (L x W x H) | 233 x 110 x 84 mm |
| Adjustable | No |
| IP rating | 44 |
PITON Floor Recessed LED Spotlight E27 304 stainless steel IP44
Bulb not included.
| Hole size | 229 x 94 x 84 mm |
| Dimensions (L x W x H) | 233 x 110 x 86 mm |
| Adjustable | No |
| IP rating | 44 |
Bulb ES111 GU10 led 13w 3000k
![]()
| Power | Lumens | Voltage | Angle | Dimmable |
| 13W | 1300 | 230 V | 38° | No |
LED spotlight CARAT II Adjustable 10W 4000K Dimmable Ø112
![]()
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 10W | 230V | 38° | Yes |
| Selectable temperature | Lumen | ||
| 4000K | 900 | ||
| Drilling diameter | Ø 90 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 112 x 23.5 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP rating | 20 |
LED spotlight CARAT II Adjustable 10W 3000K Dimmable Ø112
![]()
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 10W | 230V | 38° | Yes |
| Selectable temperature | Lumen | ||
| 3000K | 800 | ||
| Drilling diameter | Ø 90 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 112 x 23.5 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP rating | 20 |
CASA 11W Ø215mm 4000K IP65 LED Ceiling Light
![]()
| Power | Temperature | Lumens |
| 11W | 4000K | 1210 |
| Angle | Voltage | IP protection |
| 120° | 230V | 65 |
| Detector | Dimensions: | |
| No | Ø x H (mm): Ø 215 x 80 | |
CASA 11W LED ceiling light Ø215mm 4000K IP65 RF sensor
![]()
| Power | Temperature | Lumens |
| 11W | 4000K | 1200 |
| Angle | Voltage | IP protection |
| 120° | 230V | 65 |
| Detector | Dimensions: | |
| Yes RF | Ø x H (mm): Ø 215 x 80 | |
RONDO LED ceiling light Ø300 mm E27 with IP65 IR detector
The luminaire is sold without a bulb.
| Base | Voltage | IP protection |
| E27 | 230V | 65 |
| Detector | Dimensions: | |
| Yes IR | Ø x H (mm): Ø 300 x 100 | |
T5 LED light LINE-HOME 877mm 14W 3000K
![]()
| Power | Lumens | Voltage | Angle | IP |
| 14W | 1400 | 230V | 150° | 20 |
SPARK II Adjustable LED Spotlight 5W 3000K IRC90 IP 40/20
![]()
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 5W | 230V | 30° | No |
| Selectable temperature | Lumen | ||
| 3000K | 450 | ||
| Hole diameter | Ø 55 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 68 x 55 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP protection | 40/20 |
LED Spot SPARK II Orientable 5W 4000K IRC90 IP 40/20
![]()
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 5W | 230V | 30° | No |
| Selectable temperature | Lumen | ||
| 4000K | 475 | ||
| Hole diameter | Ø 55 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 68 x 55 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP protection | 40/20 |
SPARK II Adjustable LED Spotlight 7W 3000K IRC90 IP 40/20
![]()
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 7W | 230V | 30° | No |
| Selectable temperature | Lumen | ||
| 3000K | 665 | ||
| Drilling diameter | Ø 70 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 85 x 70 mm |
| Adjustable | No |
| IP protection | 40/20 |
SPARK II Adjustable LED Spotlight 7W 4000K IRC90 IP 40/20
![]()
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 7W | 230V | 30° | No |
| Selectable temperature | Lumen | ||
| 4000K | 700 | ||
| Drilling diameter | Ø 70 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 85 x 70 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP protection | 40/20 |
SPARK II Adjustable LED Spotlight 12W 3000K IRC90 IP 40/20
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 12W | 230V | 30° | No |
| Selectable temperature | Lumen | ||
| 3000K | 1140 | ||
| Drilling diameter | Ø 90 - 100 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 135 x 115 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP protection | 40/20 |
SPARK II Adjustable LED Spotlight 12W 4000K IRC90 IP 40/20
![]()
| Power | Voltage | Angle | Dimmable |
| 12W | 230V | 30° | No |
| Selectable temperature | Lumen | ||
| 4000K | 1200 | ||
| Drilling diameter | Ø 90 - 100 mm |
| Dimensions (ØxH) | Ø 135 x 115 mm |
| Adjustable | Yes |
| IP protection | 40/20 |